”სუბარუ” ჰიბრიდულ ავტომობილს გამოუშვებს
Subaru Hybrid Tourer Concept
ტოკიოში გახსნილ საავტომობილო შოუზე, კორპორაცია ”ფუძი ჰევი ინდასტრიზის” (რომელშიც გაერთიანებულია სუბარუ) პრეზიდენტმა იკიო მორიმ განაცხადა, რომ სამი წლის შემდეგ ”სუბარუს” სამოდელო გამას ჰიბრიდული ავტომობილი შეემატება.
ჰიბრიდული დანადგარის ჯამური სიმძლავრე 260 ცხენის ძალას, მაქსიმალური მაბრუნი მომენტი კი 350 ნიუტონმეტრს შეადგენდა. ამჯერად კი, ტოკიოს გამოფენაზე, ”სუბარუს” სტენდზე დიდგაბარიტიანი, ოთხადგილიანი ჰიბრიდული ჰეჩბეკი დგას, რომელსაც ეგრეთ წოდებული ”თოლიას ფრთის” ტიპის კარებები აქვს.
ამ ავტომობილის ჰიბრიდული დანადგარის მთავარი აგრეგატი 20.0-ლიტრიანი ოპოზიტური ძრავია, რომელიც ავტომობილის წინა ნაწილშია მოთავსებული. მის გარდა, ჰიბრიდულ დანადგარში ასევე ორი ელექტროძრავიც შედის. მათგან უფრო სუსტი - 10-კილოვატიანი (13.5 ცხ.ძ), ავტომობილის წინა ნაწილში მდებარეობს, უკანა, 20-კილოვატიანი (27 ცხ.ძ) კი - უკან. ტრანსმისია კი უსაფეხურო ვარიატორია.
”სუბარუ” ჯერჯერობით არ აზუსტებს, აპირებს თუ არა ამ კონცეპტუაური ავტომობილის ბაზაზე სერიული მოდელის წარმოებას.